V.O.S.A. - Vosí úl: PĚT ČERVENEJCH
Tak to jsme my, V.O.S.A. na podzim 2009 A tohle jsme my, V.O.S.A. na podzim 2012 VOSÍ ROJENÍ - Kopečkovic - Kopeček VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Baba Jaga VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Marfuša Dívčí válka - scéna s duchem V levé poledne - kankán V levé poledne - "Já ti dám stará!" V levé poledne - My jsme kluci od koltů... Červená Karkulka - toto je spíš vlk Jak to vidí ryby z vody - "... a pak s tím jede a jede ... " Pohádka v Dětském domově Nymburk - Lesní víla Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - bába Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - dědek Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - čertice Jak to vidí ryby z vody - "Nazdár kamarádi ..." A léta běží - Antónie a Berta Upečené štěstí - Čarobaba Gvendolína Upečené štěstí - Král Jonatán II. a vévodkyně Gvendolína

Navigace

Poslední články

Statistiky

žádnýNáhodník

Kalendář akcí

<< Říjen 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Žádné události.

Login via Facebook

Login via Facebook

Počí­tadla

Počasí

Hiearchie článků

PĚT ČERVENEJCH

Budu Vám vyprávět příběh o tom, jak jsme v jeden den stihli to, co některé divadelní spolky ještě ani nezažily. Budu Vám vyprávět příběh o tom, jak jsme stihly premiéru i derniéru v jeden den. Ano. Je tomu tak.

 

Vestecký fotbalový tým si nás se slávou pozval na 50. výročí založení TJ Vestec, a tak jsme se rozhodli, že jim trochu okořeníme večer. Proto jsme nešáhli do našich obvyklých textů, ale místo toho jsme se rozhodli vytvořit něco nového, psaného přímo na míru tomuto dni. Vymyšlení, přichystání a nacvičení této NOVÉ hry by asi nebyl ani problém, pokud by nebylo přesně 6 dní do vystoupení. Vzhledem k zaneprázdněnosti členů našieho souboru sme nakonec na to měli přesně 8 hodin. Zkoušku nám neusnadňovalo ani počasí. Na sluníčku bylo snad 40° C. 

 

Je sobota 21. července. Sjíždíme se na Vesteckém fotbalovém hřišti, kde je plno lidí, kteří s nadšením a chutí hrají různá fotbalová utkání. Jsou zde děti, které se rachtají v kádi s vodou. A pak tu jsme my. Vlastně jen my holky z V.O.S.Y. (kluci hráli fotbal). Začínáme se lehce obávat podvečerního představení. A není divu, protože jsme zkoušeli pouze jeden jediný den. A tak se rozhodneme pro plán B. Dejme mu pracovní název Vestec libre (tuzemák s colou). Tento plán (ze začátku méně podporovaný principálkou) se zdál mě osobně nejlepší, a tak jsme spolu s Marcelkou na účet podniku plán pilně uskutečňovaly. Přestože jsme my byly nervózní méně a méně, tak byla Miládka (naše principálka) nervózní více a více. Sice to teda neřekla na rovinu jo, ale my to už tak nějak poznáme. Začala se totiž optávat na toalety, a zda nemůže jít domů. Hele, nám to bylo asi jedno jo, ale přemluvily jsme ji, aby teda zůstala. Kdo by totiž lezl pořád do schůdků a přetáčel čísla, označují scóre. Já rozhodně ne. Vestec libre by mi to nedovolil.

 

Ani jsme nemrkli a byla hodina do představení. Já jsem ještě na rychlo běžela za Ivem (asi největší fotbaloniak, kterého znám) a optala se na pár věcí. Díky této konverzaci jsem zjistila jednu zásadní věc. A to, že Messi a Neymar (nějací známí fotbalisti či co) není jedna a ta samá osoba. To mě přivedlo do lehkých rozpaků, ale řekla jsem si, že dobrý, že se prostě budu držet textů. To ale přišel druhý zádrhel. Moje (ani žádná jiná postava ženského pohlaví na rozdíl od chlapů) texty neměla. Popravdě jsme ani texty mít nemusely, protože jsme v kostce měly jeden jediný úkol: zazpívat písničku. To nevyšlo (ale k tomu se ještě dostanu).

 

Zatímco tedy já byla v panice, že nevím, kdo je ten Messi, tak kluci začínali mít trochu větší problém. Ačkoliv oni texty měli, tak je vlastně neměli. Chápete ne? Zkrátka jim vypadlo téměř vše. Taky to je rozum, honit se celé odpoledne za mičudou v tom vedru! Hele já bych si asi jejich výpadků ani nevšimla, ale jelikož jsem stála hned vedle koutku s nápovědou (hadr pověšený za tyčkou od brány), tak se to nedalo přehlédnout. Představte si tedy tu situaci, kdy všechny holky sedíme u té nápovědy, dost se ztrácíme v textech chlapů, protože neustále utíkali, a pak se zase vraceli a do toho všeho ty texty nějak zapomínali. Takže ačkoliv jsme se v divadelní škole učili zaplňovat prostor, tak takový Mireček zaplňoval možná tak tyč od brány maximálně v okruhu jednoho metru. Když už mu Miládka asi po sté o hlasitosti cca 10.000.000 db řekla: ,,obuj se!,“ tak se Mireček teda obul a čekal dál.

 

Heleďte, kdo jste tam nebyl, tak chyba! Po představení jsme se dost báli okamžiku, kde nám někdo vytkne výpadky textů a té písničky. Já skoro zapomněla na tu písničku! No, takže to bylo tak, že jsme s holkama měly zazpívat písničku o gólu. Před vystoupením to bylo asi jediné, v čem jsme měly jasno, takže jsme to až tak nehrotily (teda až na Marcelku). To byla školácká chyba (hrotit jsem to měla, hodně). Když přišla moje část, tak jsem začala zpívat, a pak vlastně jen hrála hudba. Naštěstí jsem vše zamaskovala hrou těla (jak kopu míč do brány) a tím si myslím, že jsem to zahrála slušně do autu. V závěru jsem si docela poradila. Marcelka taky. Zpívala všechny sloky dohromady (z každé vzala asi tak dvě slova) a vytvořila tak pátou sloku, kterou zpívala všechny ty čtyři sloky. Docela sranda.

 

Tak teď zpátky k tomu konci. Takže jsme se docela báli, co na to lidi řeknou. A víte co? Byli nadšení. Že prý ani neví, že byl koutek s nápovědou a písnička dávala docela smysl. Hele, když docela, tak je to dobrý! Docela je vždycky dobrý.

 

A tak jsme zažili premiéru i derniéru v jeden den. Samozřejmě to nebyla derniéra kvůli tomu docela dobrý, ale protože prostě byla šitá na míru vesteckému týmu, a my jsme asi i nakonec rádi.

 

Obrázky článků: 5_cervenech.jpg

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 4.45 sekund
19,091,531 návštěv