V.O.S.A. - Vosí úl: Expedice Berounka V. díl
Tak to jsme my, V.O.S.A. na podzim 2009 A tohle jsme my, V.O.S.A. na podzim 2012 VOSÍ ROJENÍ - Kopečkovic - Kopeček VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Baba Jaga VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Marfuša Dívčí válka - scéna s duchem V levé poledne - kankán V levé poledne - "Já ti dám stará!" V levé poledne - My jsme kluci od koltů... Červená Karkulka - toto je spíš vlk Jak to vidí ryby z vody - "... a pak s tím jede a jede ... " Pohádka v Dětském domově Nymburk - Lesní víla Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - bába Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - dědek Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - čertice Jak to vidí ryby z vody - "Nazdár kamarádi ..." A léta běží - Antónie a Berta Upečené štěstí - Čarobaba Gvendolína Upečené štěstí - Král Jonatán II. a vévodkyně Gvendolína

Navigace

Poslední články

Statistiky

žádnýNáhodník

Kalendář akcí

<< Červen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Žádné události.

Login via Facebook

Login via Facebook

Počí­tadla

Počasí

Hiearchie článků

Expedice Berounka V. díl

Středa. V tento den jsme vlastně měli další velkou premiéru. Bylo to poprvé, co jsme jedno z našich představení odehráli na vodě. Respektive u vody a v rámci dovolené. Co má paměť sahá, tak to bylo opravdu poprvé, čili PREMIÉRA. Ale pěkně popořádku! 

 

Začalo svítat a do začátku představení zbývalo ještě několik hodin. Do těchto několika hodin jsme museli vecpat několik důležitých věcí - snídani, oběd, večeři, přeplutí do kempu U Potůčků, sklizení stanů, postavení stanů, postavení scény, převlečení do kostýmů, zopakování textů. Bylo toho opravdu hodně, jak jsme všechny tyto povinnosti zvládli za pouhých asi devět nebo deset hodin?

 

Obrázky článků: berounka_kluci.jpg

S plněním povinností jsme začali hned ráno, kdy jsme si vychutnali bohatou snídani, většina volila míchaná vajíčka. A jelikož s plnými žaludky jde všechno lépe, začali jsme pomalu bourat naše stanové městečko. S údivem jsme postupem dní zjišťovali, že nacpat všechny věci do barelů je den ode dne těžší a těžší. A to všechno i přes to, že jsme žádné věci navíc během těch několika málo dní nenakoupili, ani nedostali, ani nevzali. Barely se nám nějakým záhadným způsobem zmenšovaly a zmenšovaly. Jelikož jsme ale lidé tvůrčí, zákeřně zmenšovací barely si na nás nepřišly. 

 

Když bylo stanové městečko zlikvidováno, dali jsme si menší odpočinek, při kterém jsme zahájili celodenní zkoušení textů. Po půl hodině hledání aspoň jednoho výtisku scénáře Dívčí války jsme s hrůzou zjistili, že jsme s největší pravděpodobností naložili všechny kopie textů našemu božskému, moudrému Lumírovi do auta. Tomu se prý říká zákon schválnosti. V tu chvíli začal být značně nervózní náš němý Okov Rakev, který má textu požehnaně a vždy doufá, že se nesplete. 

 

Následoval oběd a poté jsme vypluli na další dobrodružnou plavbu. Celá plavba až do kempu by se v tu chvíli dala nazvat "Dívčí válka na vodě," naši plavící se neherečtí kolegové, kteří Dívčí válku ještě neviděli si při plavbě dokázali udělat vcelku jasnou představu, o čem představení bude. To, že docházelo k hromadným výpadkům textů, neutichajícímu smíchu a repliky byly značně upravovány nevadilo nám, ani nikomu okolo soudě podle toho, že naši spoluplavící se kamarádi večer seděli v prvních řadách. 

 

Po připlutí do kempu jsme znovu postavili stany, navečeřeli se a napjatě očekávali na příjezd rekvizit, kostýmů, textů a posledních herců. Když dorazili, začalo stavení scény, umísťování rekvizit na ta správná místa, opakování textů - všechno to, co my herci před představením děláváme.

 

Obrázky článků: berounka_holky.jpgKdyž v sedm večer přišli na scénu první postavy z naší hry, improvizované hlediště bylo plné - divadlem se přišli potěšit nejen vodáci, ale i obyvatelé a chalupáři z nejbližšího okolí. Důkazem toho, že se představení líbilo a lidé se opravdu pobavili, nebyl jen závěrečný potlesk, ale i neutichající smích po celou dobu představení. 

 

Následovalo sklizení scény, posezení - dobré pití a jídlo. Ten den jsme šli spát později než obvykle a už ve spánku jsme se těšili na poslední den naší plavby a druhé představení Dívčí války. 

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.

Související články

Vygenerované za: 2.55 sekund
24,975,488 návštěv