V.O.S.A. - Vosí úl: Všechno létá, záchod nevyjímaje
Tak to jsme my, V.O.S.A. na podzim 2009 A tohle jsme my, V.O.S.A. na podzim 2012 VOSÍ ROJENÍ - Kopečkovic - Kopeček VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Baba Jaga VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Marfuša Dívčí válka - scéna s duchem V levé poledne - kankán V levé poledne - "Já ti dám stará!" V levé poledne - My jsme kluci od koltů... Červená Karkulka - toto je spíš vlk Jak to vidí ryby z vody - "... a pak s tím jede a jede ... " Pohádka v Dětském domově Nymburk - Lesní víla Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - bába Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - dědek Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - čertice Jak to vidí ryby z vody - "Nazdár kamarádi ..." A léta běží - Antónie a Berta Upečené štěstí - Čarobaba Gvendolína Upečené štěstí - Král Jonatán II. a vévodkyně Gvendolína

Navigace

Poslední články

Statistiky

žádnýNáhodník

Kalendář akcí

<< Červen 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Žádné události.

Login via Facebook

Login via Facebook

Počí­tadla

Počasí

Hiearchie článků

Všechno létá, záchod nevyjímaje

Na neděli 8. října 2017 jsme měli jasný plán. Odjet do Slovče a zde, v místním hostinci, za

Obrázky článků: dv_tabor_muzu.jpg

hrát oblíbenou hru Dívčí válka. Sešli jsme se tedy ve zkušebně ve Vestci, kde jsme připravili potřebné rekvizity a ty jsme se jali nakládat do přistavených vozidel. Těmi byly 2x Citroen C3 a jedna Felda. Což není až tak mnoho. Při nakládání obrazů (chcete-li jediných textů) našeho milého vynálezce Okova se jeden z nich rozhodl, že se mu po dlouhých 14 letech nechce již spočívat na tom samém kusu kartonu a rozhodl se ho opustit. Což v panujících povětrnostních podmínkách (rozuměj větru) nebylo příliš příznivé. Nicméně obraz byl polapen, naložen a po příjezdu do Slovče také samotnou principálkou opraven, takže na dalších 14 let máme vystaráno.

 

Jak jsem již naznačil, dorazili jsme všichni na místo určení, včetně božského Lumíra (Martina Kroha) a knížete Přemysla (Tomáše Doležela), tedy členů naší pražské letky. Když naše oči ulpěly na podiu, shodli jsme se na dvou věcech: a) je to pěkný prostor b) je to malý prostor. Bod a) jsme vyřídili obdivným povzdechem, bodem b) jsme se zabývali mnohem déle. Zejména poté, co jsme postavili scénu. Alespoň pro tentokráte nám nebude moci naše nejmilejší principálka vyčítat to, že nevyužíváme prostoru a stojíme jako sloupy. Tady to jinak nešlo.

 

Obrázky článků: dv_nerozvazuj.jpgPo krátkém občerstvení, za které místním moc a moc děkujeme, jsme se odebrali do zákulisí převléci a spustit naše představení. To probíhalo celkem v poklidu. Avšak nebylo tomu tak až do úplného konce. Zdálo se, že největším naším „zážitkem“ bude hudba u dvou výstupů panny Vlasty, kterou jsme zapomněli v zákulisí pustit. Vlasta se tak musela 2x zmítat na otevřené scéně „na sucho“. Ani nechtějte vědět, jak jsme od ní za to byli pochválení. Nicméně to by nebyl náš Lumča, aby neurval veškerou pozornost pro sebe. Nejprve v táboře mužů se tak rozohnil, že mu spadla pod podium čepička. Pak při poslední scéně a jeho posledním odchodu našemu božskému a moudrému ujela na kluzkých parketách, které ve Slovči znamenají svět, noha a jeho se sandál dostal pod konstrukci záchodu. Načež Martin při odchodu a utekl do zákulisí. Jenže jeho výskok ve stylu rozmarné dívky způsobil, že konstrukce našeho WC vyletěla dobré dva centimetry nad jeviště a po dopadu se rozložila na dvě části, které volně spadly na zem. Tím byl rozložen nejen záchod, ale i zbytek souboru, který v křečích dohrával poslední sekundy představení. Nicméně i takto indisponováni jsme představení zvládli dotáhnout do zdárného konce.

 

Obrázky článků: dv_boj.jpg

Na závěr ještě taková meteorologická perlička. Pokud někde ve vašem okolí budeme hrát a vy buď svou účastí na představení, nebo jiným způsobem zjistíte, že již dáváme rekvizity do aut, vytáhněte si deštníky. Rekvizity jsme nakládali nadvakrát a byly to jediné okamžiky, kdy z nebe padala voda. Když jsme si udělali pauzu, pršet přestalo.

 

Každopádně jsme si představení užili a doufáme, že se do Slovče někdy vrátíme. A také děkujeme panu Brzákovi za jeho nádherné jiřiny. 

Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.

Související články

Vygenerované za: 2.02 sekund
24,976,827 návštěv