V.O.S.A. - Vosí úl: Perličky z hnízda
Tak to jsme my, V.O.S.A. na podzim 2009 A tohle jsme my, V.O.S.A. na podzim 2012 VOSÍ ROJENÍ - Kopečkovic - Kopeček VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Baba Jaga VOSÍ ROJENÍ - Mrazík - Marfuša Dívčí válka - scéna s duchem V levé poledne - kankán V levé poledne - "Já ti dám stará!" V levé poledne - My jsme kluci od koltů... Červená Karkulka - toto je spíš vlk Jak to vidí ryby z vody - "... a pak s tím jede a jede ... " Pohádka v Dětském domově Nymburk - Lesní víla Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - bába Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - dědek Pohádka v Dětském domově Nymburk - 2010 - čertice Jak to vidí ryby z vody - "Nazdár kamarádi ..." A léta běží - Antónie a Berta Upečené štěstí - Čarobaba Gvendolína Upečené štěstí - Král Jonatán II. a vévodkyně Gvendolína

Navigace

Poslední články

Statistiky

žádnýNáhodník

Kalendář akcí

<< Prosinec 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Žádné události.

Login via Facebook

Login via Facebook

Počí­tadla

Počasí

Hiearchie článků

Vosí úl: Perličky z hnízda

Podruhé na forbíně aneb zdraví neporučíš

Vlasta vidí město velikéNaše zatím poslední představení se uskutečnilo začátkem března 2020 na forbíně v nymburském divadle, kde jsme odehráli dva úryvky z naší oblíbené hry Dívčí válka. Tentokrát nikdo během představení nepozměnil text (překvapivě!), nikdo nic nezapomněl a ani se nikdo nikde nezapomněl... 

(zapsala Veronika)


Tak jsem (zase!) nevyhrála petangue

Petanque 2019Poslední červnovou sobotu se konal tradiční turnaj v petanque. Ten jsem sice zase nevyhrála, každopádně jsem se z loňska posunula na druhé místo, takže myslím, že příští rok už to mám jasné! 

 

(Zapsala Veronika)


Není luk jako luk!

Obrázky článků: dv_tabor_muzu.jpg

 

 

 

Na posledním představení Dívčí války v Radouni nás tentokrát nezradil text, ale rekvizita.


Tak mi řekněte, co budeme dělat!

 

Obrázky článků: berounka_holky.jpg
Poslední představení Dívčí války na Loučeni v klubu Vrokáč bylo nezapomenutelné. A jak už to tak poslední dobou bývá, nezapomenutelnost se zasloužila naše principálka (a nejen ona!)


Text na scéně? Občas ani to nepomůže...

Nastěnku chci za ženu!!!!!V naší verzi Mrazíka, který je určen dospělým divákům, je pravděpodobně nejoblíbenější z pohledu nás účinkujících postava vypravěčky. Vypravěčka, pravda, za celou hru sice ze scény nesleze, každopádně "jen" sedí ve svém vypravěčském okénku, pohazuje rekvizitami, napovídá (i když občas zcela zbytečně) a svoje texty má, jako jediná postava v historii našeho divadla, celou dobu přímo před sebou a de facto z nich předčítá. Poslední představení Mrazíka na Forbíně v Hálkově divadle v Nymburce ale ukázalo, že i s textem v ruce se dá zapomenout...


Vosy v zimě

V levé poledneStará láska nerezaví (ani V levé poledne)

(zapsala Verča)

 

 


Co se děje, když se nic neděje aneb POD POKLIČKOU

Některým z Vás patrně vrtá hlavou, co děláme, když se zdá, že vlastně nic neděláme. Tak jsme si pro Vás připravili informační okénko a nahlédnutí „pod pokličku“.

 

Plujeme dál

V současné době vkládáme naše úsilí zejména do napsání nové autorské hry s pracovním názvem "Seznamka". Je to složitý proces plný posouvání se vpřed a následného vracení se zpátky a překopávání celé vize. Pracujeme na tom, abychom mohli tuto hru představit v průběhu roku 2018. Věřte, že napsat hru není žádná legrace, zvláště pokud chceme, aby legrací byla.

 

 

 Dále vrháme naše síly ...


Vosí rojení 2016

Zapište si do svých zápisníků, že VOSÍ ROJENÍ si budete moci užít v sobotu 23. července 2016. Letošním tématem je MOŘE. Vestecká obecnice se promění v přímořský přístav se vším, co k němu patří. Plánujeme vystavět mořský koráb, blikající maják, přímořskou pláž ... 

Vosí rojení 2016


Jelen v laguně

 V sobotu 16. 8. 2014 jsme se sešli v hospodě v Úmyslovicích nad anotacemi divadelních her, které by přicházely v úvahu pro nastudování. Mezi horkými kandidáty jako "HUKOT 4", "MILÁČEK ANNA" nebo "POD KELTSKÝM DUBEM" atd. jsme se rozhodli pro hru italského dramatika Alda de Benetti "JELEN V LAGUNĚ". Držte nám palce, aby tato volba byla správná. Postupně budeme přinášet reportáže z průběhu zkoušek. 


Věštící Libuše z Vestce se zapsala do historie amatérského divadla

Obrázky článků: libuse.jpg

V současné době máme nejvíce objednávek na hru „DÍVČÍ VÁLKA“. Jsme rádi, že se Vám tato hra v našem podání líbí. Ale všimli jste si někdy obrazu věštící kněžny Libuše a její družiny na pozadí našich kulis? Tento obraz, malovaný na bílém plátně (a možná i prostěradle), má za sebou už více než 100 let trvání.  Původně sloužil vesteckým ochotníkům jako opona. Dostalo se mu pozornosti také ze strany „Databáze ... (čtěte uvnitř článku)


Popovodňová pomoc postiženým spoluobčanům

Číslo povodňového konta obce Vestec, na které je možno darovat finanční prostředky, které budou použity na odstraňování povodňových škod je 107-5065850287/0100. Především bude upřednostněna pomoc nejvíce postiženým občanům povodní v obci Vestec.  Děkujeme všem za případnou pomoc. 

 

 

 

 

Přípravujeme Vosí rojení 2013

Vosí rojení připravujeme každoročně už od podzimu předchozího roku, Téma jsme si určili v srpnu a od října se věnujeme jeho náplni. Zasvěcení již dávno vědí, že letos to bude NAROZENINOVÉ VOSÍ ROJENÍ. S oslavami jsme započali již v únoru a v létě budeme pokračovat právě VOSÍM ROJENÍM. Více se dozvíte uvnitř reportáže.


Nové video na našich stránkách

V rubrice "Odkazy" bylo přidáno nové video. Uvidíte na něm sestřih ze hry MRAZÍK. Poprvé jsme jej uvedli na Vosím rojení 2010, jehož tématem byly Vánoce a Silvestr. V současné době uvádíme tuto hru v cyklu "Pohádky pro dospělé". Připomeňte si s námi léto před téměř třemi roky a zasmějte se u vybraných scén.


Láska je láska

Společenský večer u příležitosti desátých narozenin našeho divadla.


Vidosestřihy z komedie V levé poledne

V sekci "Odkazy" jsou umístěny sestřihy z naší komedie z Divokého Západu "V LEVÉ POLEDNE", které jsme sehráli ve Strakách v říjnu 2012.

Vygenerované za: 1.61 sekund
37,057,691 návštěv